tsk_15askerinden_vazgectimi225

TSK 15 askerinden vazgeçti!

Haberlerde oğlu kaçırılan asker babasının isyanını izlerken neler hissettiniz?
Askerlerimiz şehit ediliyor. Yüreğimiz yangın yeri. Hadi gideni geri getiremezsiniz anladık. Anlamadık da “anladık” diyelim. Ya kaçırılanlar?..


PKK 15 ASKERİMİZİ KAÇIRDI, TSK O ASKERLERİ KURTARMAKTAN VAZGEÇTİ!


Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik’e sitem eden babanın çaresizliği yüreğimizi dağladı. Çünkü isyanı bizim de isyanımızdı. Oğlunun bulunmasını isteyen acılı baba “bizim canımız gitti kimsenin umurunda değil” diyerek gösteriyordu tepkisini.

PKK sık sık asker ve kamu görevlilerini kaçırma eylemleriyle gündeme geliyor. Güney Doğu Anadolu illerinde yurttaşımızın güvenliğini sağlayıp sandığa ulaşmasını sağlayamayan, hükümet/devlet PKK tarafından kaçırılan 15 askerimizi artık aramıyor. Çünkü Milli Savunma Bakanlığı kaçırılan askerlerimizden umudu kesti. Bazıları kafadan uydurduğumuzu düşünebilir. Bu bilgi ne yazık ki resmi bir açıklamaya, üstelik Milli Savunma Bakanlığı’nın açıklamasına dayanıyor.

“GAİP”DEN SESLER GELİYOR, DUYUYOR MUSUNUZ?

CHP Milletvekili Melda Onur, Milli Savunma Bakanlığı’na, kaçırılan askerlerimizle ilgili “bilgi edinme başvurusu” yaptı. Başvuruyu Milli Savunma Bakanlığı Genel Sekreteri Kurmay Albay Erhan Sipahioğlu yanıtladı.

Milli Savunma Bakanlığı’nın ( 11 Temmuz 2012 tarihli) cevabında şu bilgiler yer alıyor:

-    Şu ana kadar 54 TSK personeli PKK tarafından kaçırıldı.
-    Ayrıca, 8 TSK personeli ise operasyon ve çatışmalarda kayboldu.
-    Kaçırılan personelden 27’si serbest kaldı, 3 asker şehit oldu.
-    2 askerse yapılan operasyonlar sonucu kurtarıldı.
-    Kaçırılan 15 asker hakkında “gaiplik kararı” kararı bulunuyor Yani 15 askerin aranılmasına uzun süredir haber alınamadığı gerekçesiyle son verildi.
-    Kaçırılan diğer 15 askerin ise aranılmasına devam ediliyor.
-    Kaçırılan askerlerin kimlik bilgileri Bilgi Edinme Hakkı Kanunu’nun ‘Özel Hayatın Gizliliği’ başlıklı 21 maddesi nedeniyle açıklanmıyor.

Bakanlığın kaçırıldığını söylediği askerler içerisinde 9 Ağustos 2012 tarihinde Bingöl’de kaçırılan astsubay Abdullah Söpçeler ve uzman çavuş Zihni Koç’un bilgileri yer almıyor.

Çok sayıda kamu görevlisinin de PKK’nın elinde olduğu biliniyor. Son olarak, 12 Ağustos’ta Muş-Kulp karayolunda kaymakam adayı Kenan Erenoğlu PKK tarafından kaçırılmıştı.

BEŞİR ATALAY “HUZURLU BİR RAMAZAN” GEÇİRİYORMUŞ!

Bütün olağanüstülüklerin olağan sayıldığı bir dönemden geçiyoruz. Artık bu türden kaçırılma olayları olağan sayılıyor. Durum böyleyken Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay bakın ne diyor: “Rabbimize şükür olsun ülkemizde huzurlu bir ramazan geçiriyoruz.”

Askerlerimiz kaçırılırken, şehit edilirken bazılarının içini huzurla doluyor. Bizim içimiz ise öfkeyle dolu!

AKP hükümetine soruyoruz:


-    Kaçırılan kamu görevlileri ve askerlerimiz nerede?
-    Kaçırılan kamu görevlileri ve askerlerimizi kaderlerine mi terk ediyorsunuz?

GÜL’ÜN POWELL’LA YAPTIĞI GİZLİ ANLAŞMA!


Neden operasyon yapıp askerlerimiz ve kamu görevlisi yurttaşlarımız kurtarılmıyor diye içinizden geçiriyorsunuz şüphesiz. Bu sorunun cevabını hükümet veremez.

Vural Ergül bu soruyu hepimiz adına yanıtlıyor. “Tayyip Erdoğan ‘Kandil’e girmek için kimseden izin almayız’ diyor. O zaman niye gitmiyorlar?

Önemsiz mi? Değmez mi? Yoksa başka gizli nedenleri mi var? Kamu görevlilerimiz 60 km ötemizde ama onların kurtarılmasına engel olan asıl şey, Abdullah Gül ile ABD Dışişleri Bakanı Powell arasında imzalanan ‘2 sayfa 9 maddelik gizli anlaşma’ mı. O gizli anlaşma hükümleri gereğince Amerika’nın müsaadesi alınmadığı sürece kamu görevlilerimizi gidip oradan kurtaramıyoruz, aynı zamanda diplomatik girişimlerde de bulunamıyoruz.”

Evladını toprağa veren, evlatları kaçırılan aileler huzurlu bir Ramazan geçirmiyor. Onlar huzur içerisinde değilken biz de huzur içerisinde olamayız. Bazılarının huzurunu kaçırma pahasına da olsa elimimiz kalem tuttukça, gerçekleri haykırmaya ve milletimizle paylaşmaya devam edeceğiz.

*Biz bu satırları yazarken CHP Milletvekili Hüseyin Aygün’nün Tunceli’de PKK tarafından kaçırıldığı haberini aldık. Umarız bu olay askerlerimizin de kurtarılmasının vesilesi olur.

** Aşağıda Milli Savunma Bakanlığı’nın konuyla ilgili yaptığı açıklama yer alıyor.

Yener GÜNEŞ - 13 Ağustos 2012
http://www.ulusalbakis.com/

tsk_kacirilan_askerlerle_ilgili_duyuru

Son Yazılar