tgb_obamaya_sopa_gosterdi225

"Türk Beyzbolu!"

Beyzbol, malumunuz, ülkemizde çok bilinmez. Aslında ABD'liler dışında dünya halklarının çok itibar ettiği bir spor da sayılmaz.


Bu yüzden olsa gerek, yıllardır Holivud marifetiyle beyzbol halkımıza anlatılmaya çalışılsa da, kimse merak edip de "Bu beyzbol ne menem bir oyundur, nasıl oynanır, kuralı kaidesi nedir, bu adamlar neden koşturuyor, sayı nasıl alınıyor?" diye merak etmedi. Bizde beyzbol merakı, çelik çomak oynamanın ötesinde bir noktaya gidemedi.

Hatta çelik çomak oynayan dedelerimiz "Amerikalılar beyzbolu bizden öğrendiler" iddiasındanırlar. Doğu Karadeniz'de 'met' diye de bilinen çelik çomak, halen Anadolu köylerinin değişmez eğlenceleri arasındadır.

Tayyip Erdoğan'la telefonda görüşen Obama'nın elinde beyzbol sopası tuttuğunu görünce çocukluğumuzda oynadığımız met karşılaşmaları geldi aklıma. Doğu Karadeniz yaylalarında yaygındır.

Sadece bizde mi öyleydi yoksa her yerde aynı kurallarla mı oynanır bilemiyorum. Ama bizde oyunun sonunda kazılan kuyuya oyuncular işerdi ve kaybeden çocuk bu çukura oturtulurdu.

Tayyip Erdoğan kaybediyor, Ortadoğu'da İran, Irak, Suriye, Lübnan ekseni hızla güç kazanıyor. Tayyip Erdoğan'ı iktidara getiren ABD ise Çin ve Rusya'nın karşısında mevzi kaybediyor.

Maliki azarlar, Esad tokatlar, Putin parmağıyla çağırır...

Silivri'den sesler yükselir "Dağ başını duman almış, yürüyelim arkadaşlar".

Yüzbinlerce genç 19 Mayıs'ı yeniden 19 Mayıs yapar.

Memurlar iş bırakır, THY işçileri havaları kilitler, çay üreticileri yol keser, köylüler HES'lere karşı çıkmak için yazmalarını barikat yapar!

Tayyip Erdoğan, kaybeden. Tayyip Erdoğan da Rizeli, şüphesiz biliyordur. Kaybedeni pislik çukuruna oturturlar.

Ondan sonra da deriz ki;

Tayyip Erdoğan artık deliğe süpürülmüyor, oturtuluyor.

Obama beyzbol sopasını ne yapacak bilemeyiz ama "Türk beyzbolu" böyle oynanıyor!

Utku REYHAN - 04 Ağustos 2012
http://www.ulusalkanal.com.tr/

Son Yazılar