ey turk ilk vazifen225

Nestle, Genler ve Türkler!

Emperyalistlerin  domuz  “aşısı”  konusunda  hala  kafaları  karışık olan yurttaşlarımıza  UFACIK  bir  uyarı  niteliğinde  bu  yazıyı  yayınlamak mecburiyetindeyiz :Kimlerin  domuzdan  yana  olduğunu  anlayanlar,anlamayanlara  anlatsın…

Geçtiğimiz günlerde basına yansıyan haberlerde, Nestle firmasının üçüncü dünya ülkelerinde satılan ürünlerinde genlerle oynayan bir madde (GE) olduğu açıklandı. Habere kimse tepki göstermedi. Sessizce geçiştirildi.Aynı zamanda alerjik reaksiyonlara da neden olan bu maddenin hemen hemen her Türk çocuğu tarafından alındığını düşünürsek vaziyetin vehameti daha ciddi bir şekilde ortaya çıkar.

Batının Türk Genleri ile oynama isteği 1990 lı yıllarda alınan bazı istihbaratlarla ortaya çıkmış fakat yetkililer bu konuda görevlerini yerine getirmemişlerdir.Size aşağıda bu konuda anlatacağım olay bu konunun vehametini daha ciddi bir şekilde ortaya koyacak ve ortak olmaya çalıştığımız batının gerçek yüzünü bir nebze olsun açıklıyacaktır sanıyorum;

Yıl 1993 tür.Genç bir doktor olan Munise Ozan(eşim) Sinop ili Merkez iki nolu sağlık ocağında göreve başlar.İnsanlar ekonomik sıkıntı içersindedir.Sinop’ta fabrikalar kapanmış insanlar işsiz kalmıştır.Hasta olan çocukların tedavisi oldukça pahallıya mal olmaktadır.Allahtan!!!??? UNICEF'in yardım programı vardır ve sağlık ocaklarında üst solunum yolları hastalıklarının tedavisi için bedava “penicilin benzeri “procain”isimli bir ilaç dağıtılmaktadır. Çünkü çocuklar genelde üst solunum yolu hastalıklarına yakalanmaktadır.

Bahsi geçen ilaç doktorlara flakonlar halinde gelmekte ve hali ile doktorlar ilacın prospektüsünü ve ambalajını görmemektedir, Dr Munise Ozan şüpheli bir iki vaka üzerine ilacın ambalajını ve prospektüsünü ister. Ama mecbur olduğu halde ilacın prospektüsünün olmadığını görür.Ama en korkunç açıklama ilaç ambalajının üzerindedir.

Sağlık Bakanlığımızın yaptığı programa göre özellikle 5 yaş altı çocuklara kullanılması gereken ilaç, ambalajı üzerinde ingilizce ve fransızca olarak “KESİNLİKLE 5 YAŞ ALTI ÇOCUKLARA KULLANILMAZ” ibaresi vardır.

Dr Munise Ozan durumu Sağlık Bakanlığına yazar ve ilacın kullanımını sorumlu olduğu bölgede durdurur.

Bakanlık konuya bir açıklık getiremez ve Dr Munise Ozan'a o yazıları karalayıp ilacı kullanması söylenir. O diretir. Durumu bana iletir. Çünkü ben o zamanlar Sinop Orta Doğu gazetesi muhabirliği yapmaktaydım. O zamanki Cumhuriyet Gazetesi Sinop Muhabiri ve Sinop Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Sayın Cengiz Demirel ile birlikte sağ ve sol ayırımı yapmadan olayın üzerine gittik. Önce Fransız Sağlık Bakanlığına yazdık.

Gelen cevapta bu ilacın Fransa’da üretilmediği yazıyordu.Ama ambalaj üzerindeki adres Paris'teki bir adresti ve Paris’te öyle bir adres yoktu.Konu  iyice  karanlıklaşmaya  başlamış  ve  bizim  de  Türk  Milletini uyarma  hakkımız doğmuştu.

Önce Yerel Sinop TV de hiç bir deneyimim olmadığı halde bir program yaptım.        O gece Sinop TV Jandarma tarafindan kapatıldı. Cengiz Demirel konuyu CUMHURİYET gazetesinde,Sayın Arslan Bulut'ta Orta Doğu gazetesinde yazdı. Fakat bütün bunlar yeterli olmadığı için konuyu Arena programına götürdüm.

Çünkü bu arada sağlık bakanlığındaki bazı yetkililer de konuşmaya başlamış ve ilacın genetik allerji yaptığını bir fax mesajı ile Cumhuriyet Gazetesi’ne iletmişlerdi.

Fakat kimse genetik allerji’nin ne olduğunu bilmiyor ya da söylemek istemiyordu.Karı koca arena programına çıktık ilacın yalnız gördüğümüz taraflarını belirttik ve bu genetik allerji meselesinin açıklanması gerektiğini halka anlattık.

O zamanki Sinop valisi Adil Yazar “efendim Dr Munise Ozan altı üstü bir pratisyen hekim, uzman doktorlar bile konuyu bilmiyor, o nasıl bilebilir” diyecek kadar gaflet içindeydi.

Çünkü ilaç kırsal kesimde fakir halk çocuklarına dağıtılıyor, Unicef’e raporlar gönderiliyor ve bir takım veriler bir yerlerde toplanıyordu. Ve ilaç sadece pratisyen hekimlere kullandırılıyordu. Daha korkuç olanı ilacın kullanıldığı pilot illeri içeren harita idi. Buna göre Erzurum, Kastamonu, uşak, Eskişehir, Manisa, Tokat, Çorum gibi Türkmen nüfüsun egemen olduğu iller seçilmişti.

Ve eğitim düzeyi düşük olan bu illerin kırsal kesimindeki halk allerji, genetik gibi şeylerin farkında bile değildi. O zaman arena’ya çıkan sağlık bakanı Yıldırım Bey bile kem küm etmekten başka bir açıklama getiremedi, Ama benim peşinde olduğum olay genetik allerji olayı idi. Kimse olayı dikkate almadı olay kapandı. Dr Munise Ozan basına izinsiz demeç verdiği için ceza aldı. Ama herkes Prof lar dahil, genetik allerji yoktur diye ahkam kesti.

Genlerle oynama olayı Oktay Babuna olayında açıkça ortaya çıktı ve Sayın Durmuş her türlü tepkiyi almasına rağmen gerekeni yaptı.

Şimdi Nestle'deki bir maddenin genlerle oynadığı ve allerji yaptığı ve sadece üçüncü dünya ülkelerinde yani Türk Cumhuriyetlerinde satıldığı açıklanıyor.

Çıkartacağımız netice şudur :

“TÜRK MİLLETİ SENİN GENLERİNLE OYNUYORLAR.

BUNU YARDIM OLARAK GÖNDERDİKLERİ İLAÇLARLA YAPIYORLAR.

BUNLARI ÇOCUKLARINA VERDİĞİN İLAÇLARINA KOYUYORLAR.

EĞER FARKEDERSEN BU SEFER ONLARIN EN ÇOK SEVDİKLERİ ÇUKULATALRINA VE ŞEKERLERİNE KOYUYORLAR.

DUYGUSAL YÖNÜNÜ İSTİSMAR EDİP KANLARINI TOPLAYIP GEN HARİTANI ÇIKARTIYORLAR. VARIN GERİSİNİ SİZ DÜŞÜNÜN!…

“ONDÖRT BİN YILLIK TARİHİNİ YOK SAYIP SENİ ASYA’DAN, ANADOLU’DAKİ 9000YILLIK TARİHİNİ YOK SAYIP, SENİ DÜNYADAN SİLMEK İSTİYORLAR”

Bu nedenle Orta Asya’daki 14000 ve Anadolu’daki 9000 yılına sahip çıkma zorunluğun vardır.

Alparslan OZAN
http://listweb.bilkent.edu.tr/bsb/2005/Jun/0015.html
Kaynak : http://skyturkvngenc.wordpress.com/

Son Yazılar