halikarnas gunleri1 1

Halikarnas Balıkçısı Günleri Sona Erdi…

Çağdaş Eğitim Gönüllüleri Derneği ve Kültür Kentleri Birliği’nin İzmir-Konak- Hatay Halikarnas Balıkçısı Sokak’ta (232 Sokak)

ortaklaşa düzenledikleri 1. Çağdaş Sanat Kültür Edebiyat Şenliği, gala yemeğiyle sona erdi.

Şair Halim Yazıcı’nın şiirinden örnekler sunduğu etkinlikte, Çağdaş Eğitim Gönüllüleri Derneği Başkanı Yalçın Aktop, Halim Yazıcı ve Kültür Kentleri Birliği Temsilcisi Dr. Erkan Sevinç’e plaket sundu.

Halim Yazıcı, edebiyatımızın önemli isimlerinden Cevat Şakir Kabaağaçlı’nın, yaşadığı sokakta anılmasını anlamlı bulduğunu, kendilerine bu fırsatı yaratan her iki kuruma teşekkürlerini iletti.

Yalçın Aktop, sanatın belli merkezlerden çıkarak sokağa taşınması gerektiğini, etkinliği önümüzdeki yıllarda sürdürmekte kararlı olduklarını ve sokak sakinlerini etkinliğe katmada daha sıkı bir çalışma yürüteceklerini belirtti.

Aktop, etkinliklerine destek veren Rumeli Kadınları Derneği Başkanı Gülay Şengül ve Ulusal Eğitim Derneği İzmir Şubesi Başkanı Osman Gazi Oktay’a teşekkür ederek, birlikte fotoğraf çektirdi.

Katılımcıların bir kısmı, sanatçılarla birlikte sokak başına giderek Kabaağaçlı’nın büstü önünde toplu poz verdiler.

Akşam yenilen yemekte, Ödemişli Sanatçı Rasim Şengün, Atatürk’ün sevdiği Selanik, Fotini, Drama Köprüsü, Deryalar ve Ramizem türkülerini seslendirdi.

Katılımcılar, şimdiden bir sonraki etkinliğin özlemini kurum temsilcilerine ileterek, mutlu bir şekilde evlerinin yolunu tuttular.

Haber ve fotoğraf   : Osman Gazi OKTAY - 28 Mart 2016 - İzmir

halikarnas gunleri1

halikarnas gunleri2

halikarnas gunleri3

halikarnas gunleri4

halikarnas gunleri5

halikarnas gunleri6

Son Yazılar