mehmet yuva225

Siyonist İsrail ve IŞİD’in şebekleri!

Erdoğan-Davutoğlu rejiminin medya sektöründeki en hararetli savunucusu Yeni Şafak gazetesidir.

Köşe başlarını tutmuş kalemşörlerin en önemli görevi Erdoğan-Davutoğlu rejimini aklamak ve olduğundan farklı pazarlamak. Bu gazetenin bünyesinde çalışmak zorunda kalan bazı yazarları ve basın emekçilerini tenzih ediyorum. Öyle bir hava yaratmışlar ki, Erdoğan’ın meydanlarda, “İsrail terör devleti”, “Filistin, Kudüs, el-Aksa” hamaset derecesi arttıkça bir gaza geliyorlar, Selahaddin Eyyubi topraktan fışkırmış, “Haçlı işgal ordularını” denize dökmek için cenk hazırlığı içinde olduğu kanaatine kapılırsınız. Müthiş tahliller, anti-Emperyalizm, anti-Siyonizm söylemleri bir revaçtaki, Erdoğan-Davutoğlu rejimi bir devrimden çıkmış, dünya faşist, emperyalist, siyonist ve işbirlikçileri mahalli diktatörlerine karşı ilahi adaleti ikame etsinler diye Erdoğan önderliğinde mazlum halkların kurtuluş mücadelesi veriliyor sanırsınız. “Onlar sağır, dilsiz ve kördürler. Artık onlar dönemezler” hak ayetine uygun yaşıyorlar.

‘KATİL’LE 11 MİLYONLUK TİCARET!

Kahraman olarak sunduğunuz, sırf sorun mucidi muhterem Davutoğlu’na şu soruları sorunuz: Resmi verilere binaen, Ocak-Haziran 2014 yılı itibariyle, “terör devleti” ad ettiğiniz İsrail ile 3,1 milyar dolar ticaret yapmışsınız. “Katil” dediğiniz İsrail’e Mart ve Nisan 2014’te 11 milyon dolar değerinde silah satmışsınız. “Faşist” dediğiniz İsrail devleti vatandaşlarına Türkiye’ye giriş vizesi uygulamıyorsunuz. “Mazlum” kabul ettiğiniz din kardeşleriniz Filistinliler için çok ağır vize şartları tatbik ediyorsunuz. Gazze’yi kana bulayan İsrail jetlerinin yakıtı Mart ve Nisan aylarında Türkiye’den ihraç edilmiş. AKP’ye yakınlığıyla bilinen Star gazetesinin sahibi Fettah Tamince geçen yıl şirketin yüzde 50 hissesini Petkim’in de sahibi Azerbaycan devlet petrol şirketi SOCAR’a satmıştı. SOCAR’ın bağlı şirketi Caspian Drilling Company (CDC), Akdeniz’de İsrail’in petrolünü arıyor. Ayrıca, SOCAR, Azerbaycan petrolünü İsrail’e, Bakü-Tiflis-Ceyhan Petrol Boru Hattı üzerinden satıyor.

İSRAİL’İN PETROL İHTİYACI!

Azerbaycan’ın, Bakü-Tiflis-Ceyhan Petrol Boru Hattı aracılığıyla gönderdiği petrol, İsrail’in petrol ihtiyacının halen yaklaşık yüzde 30’unu karşılıyor. 2004’te AJC adlı Amerikan Siyonist lobi örgütü Sayın Erdoğan’a “Yahudi cesaret ödülü” vermişti. “İsrail’i eleştiriyor” bahanesiyle ödülü geri istiyor. Aslında boynunda asılı olan ödüllün özgül ağırlığı ve ‘ödülü ger ver’ eleştirilerinin tavan yaptığı bir dönemde, AJC’nin Erdoğan’a attığı can simidinin nasıl kurgulandığını ve bu bayat senaryoların mide bulandırdığını biliyorsunuz. Yazarınız Nedret Arsenel, Irak ve Suriye’yi terörize eden İslam ve insanlık düşmanı IŞİD’in Irak’ta rehine aldığı Hintli hastane çalışanların MOSAD devreye girdikten sonra serbest bırakıldıklarını iddia etmiş.

IŞİD’İN HAMİSİ!

Son dönemlerde piyasaya sürdüğünüz vatan, bayrak, millet palavralarınız malum. Türkmenleri katledip mezarlarda kamp kurmak zorunda bırakıldıklarını, 150 bin Türkmen’in göçe zorlandığını, Musul Hristiyanlarının kenti terk etmeye zorlandıkları ve girdikleri her yerde etnik ve mezhep soykırımı yaptıkları tescilli olan petrol ve doğalgaz haramisi tarihin en çirkef cinayet şebekesi IŞİD’in İstanbul’da Gönen otelde toplantılar yaptığını biliyorsunuz. Mayanızdan yoğrulmuş olan Ekmelbiladin Bey’in “onlar bizim Aleviler gibi ehli-beyt sevdalısı değil” dediği Suriye Alevilerinin ve ülkemizdeki 1 milyondan fazla akrabaları için katli vaciptir diyen IŞİD ve türevleri Türkiye’yi nasıl kullandığı ve Türkiye’den nasıl yararlandığını bakıp görmeyen gözleriniz görmeyebilir. Özetle, İsrail’i bölgemizde tehdit eden ne varsa yakıp yıkan IŞİD’e halen “unsur” diyorsunuz. Eminim, tek derdiniz onları kızdırmamak. Malum ellerinde Davutoğlu’nun kankası ve Siyonist terör devletinin en itimat ettiği şahıs Barzani’nin Erbil Amerikan üssünde tutulan Konsolosluk personelimiz var. Rakka kentini merkez almış olan IŞİD terör merkezlerine karşı fırlatılan Suriye füzelerini İsrail’e erken uyarı mesajları ileten Malatya-Kürecik’ten kalkan füzeler düşürüyor iddiası var. Türkiye sınırına yakın bölgeleri kontrol eden IŞİD cinayet şebekelerine karşı Davutoğlu’nun savaş uçakları yaklaşan Suriye uçaklarını taciz ediyor. İyi mürekkep yalamış olduğu malum, yandaş gazetenin yazarlarından sempatik Salih Tuna’nın sıkça kullandığı “şebek” ve “dangalak” sözleriyle hitap edeyim; “Siyonist İsrail” ve IŞİD terörünü besleyen siz Allah’tan korkmaz, her daim Allah ile aldatanlar, yalanlarınız, samimiyetsiz ve ikiyüzlü zihniyetiniz ile siz şebek ve dangalak sınıfın en önde gidenlerisiniz.

Mehmet YUVA - 27 Temmuz 2014 - Aydınlık

Son Yazılar