tayyip_ve_korumalari225

Tayyip'in korumalarını bir de benden dinleyin!

Tayyip şüphe içinde yaşıyor ve hiçbir korumasına güvenmiyor.

Bu nedenle güvenliğini sağlayan devletin resmi korumalarının başına hem bir gözetleyici olarak hem de gayrı resmi koruma şefi olarak yeğeni Ali Erdoğan'ı getirdi.

Tayyip'in yeğeni bu Ali Erdoğan çok uzun yıllardır Tayyip'in hem korumalığını yapmakta, hem de aşırı şüphelenildiği için diğer korumaların davranışlarını gözetlemekte ve görevlerini iyi yapıp yapmadığını kontrol etmektedir.

İşte Tayyip'in korumalarının sürekli olarak halka karşı demokratik olmayan ve hukuk kurallarını çok aşırı şekilde aşan davranış bozukluğu içerisinde olmalarının nedeni bu yeğen Ali Erdoğan'dır.

Yeğen Ali Erdoğan 7/24 ölçütünde çalışır ve saniye bile yanından ayrılmaz Tayyip'in.

Size önce bu yeğen korumabaşı Ali Erdoğan'ın beni de yakından ilgilendiren maganda ve zalim bir tutumunu anlatayım ki olayın boyutlarını daha kolay analiz edebilesiniz.

Tarih 27 Kasım 2004; Tayyip Erzurum'a geliyor, ertesi gün yani 28 Kasım'da ''deprem konutları''nın sahiplerine teslim töreni var.

Ben o zaman AKP milletvekiliyim.

Biz diğer milletvekilleri ile birlikte daha önceki bir saatte Erzurum'a geldik ve akşam karanlık bastıktan sonra, kendi uçağı ile gelecek olan Başbakan'ı Erzurum havaalanında bekliyoruz.

Apronun içine giren karşılama heyetinde diğer Erzurum milletvekilleri, vali, emniyet müdürü ve bazı il daire müdürleri olmak üzere AKP Erzurum il yöneticileri vs. bulunmaktadır.

Uçağın indiği bize haber verilince Başbakan'ı karşılamak ve kendisine hoşgeldin demek için, protokol gereği çok intizamlı şekilde sıraya dizildik, kendisini bekliyoruz.

Ben ve kendisinden izin alma olanağım olmadığı için adını veremeyeceğim diğer bir milletvekili karşılama heyetinin en başında bulunuyoruz.

Sıraya dizilmiş askeri manga gibi beklerken, birdenbire Tayyip'in gayrı resmi korumabaşısı yeğeni Ali Erdoğan'ı karşımızda gördük.

Uçaktan öncelikle çıkmış ve karşımıza dikilmişti.

Neden karşımızdaydı?

Biz milletvekillerine ve diğer karşılama heyetine güya çeki düzen verme adı altında korku ve dehşet salmak için.

İşte bu Ali Erdoğan denilen maganda tavırlı adam, o anda karşımıza bir hışımla geldi ve en başta bulunduğumuz için bir elini benim kemerime bir elini de adını veremediğim diğer milletvekilinin kemerine takarak ''adam gibi düzgün durun'' diyerekten bizi ileri geri sarstı ve sırayla diğer karşılama heyetinde bulunanları da itekleyerek ilerleyip gitti.

Daha sonra Tayyip uçaktan inerek geldi ve biz karşılama heyeti büyük bir stres altında, dokunulmazlığımız olduğu halde yeğen olma dışında hiçbir yetkisi olmayan basit birisi tarafından hakarete uğradık.

Her şey o kadar ani oldu ki, bir anda tepki gösteremediğime çok pişmanım.

Ama daha sonra tavrımı ortaya koydum; o akşam Tayyip'in milletvekilleri ve parti teşkilatları ile yaptığı toplantıya katılmadığım gibi ertesi gün yani 28 Kasım 2004'te yapılan deprem konutu teslim törenlerini protesto ederek katılmadım.

Şundan hiçbir kuşkunuz olmasın ki bunların tümünü yaptıran Tayyip'in kendisidir.

Tam bir Hitler faşizmine uygun olarak korku ile herkesi hizaya getirmek istiyor.

Yani şunu demek istiyorum, bu gayrı resmi korumabaşı yeğen Ali Erdoğan'ın yaptığı ve buna bağlı olarak diğer korumaların yaptıkları her şeyden Tayyip'in haberi var, çok bilinçli bir şekilde bunlar yapılmaktadır.

Tayyip öyle bir psikolojideki, 75 milyon insanın kendisine tam bir itaatle teslim olmasını istemekte, alçak ve yüksek dağların hepsini ben yarattım havasındadır.

Bu sağlıklı bir ruh hali değildir; kendisi hiç önemli değil ama ülkeme ve milletime yazık oluyor.

Bu ruh halini teyit eden bir olay daha anlatayım.

Tarih 9 Mart 2009; Tayyip Aydın'dadır. tirnak

M.S.Ö. adındaki bir çocuk ''Allah senin cezanı verecek'' diye bağırır ve Tayyip çocuğu yanına çağırır ''neden böyle diyorsun?'' diyerek elini zavallı yavrucağın omuzuna koyup boynuna doğru sıktı.

Ben Tayip Erdoğan'ın bu kabadayı tavırları nedeniyle, başbakanlığı bir türlü sindiremediğini ve bu nedenle Kasımpaşalılık formatını devam ettirdiğini düşünürüm hep.

Dünya tarihi makamların sindirilemediği ve bu konuda elbiselerin bol geldiği örneklerle doludur.

Tayyip'in eli çocuğun omuzundayken, korumalarınında karıştığı bir itiş kakış oldu.

Daha sonra Tayyip ''bırakın gitsin'' dedi ama koruma ve polisler bırakmadı.

Çocuğun babası, zavallı yavrucak Tayyip tarafından boğazı sıkılarak yaşamsal tehlike geçirdiği için suç duyurusunda bulundu ama savcılık takipsizlik kararı verdi, ki bu bir guguk denilecek hukuk garabetidir.

Antalya'da Başbakan Erdoğan'ın boynundan tuttuğu 13 yaşındaki çocuk...

Ama çocuk güya iki defa ''Allah senin belanı versin'' dediği için soruşturma devam ettirilmiş ve adli tıptan suçun hukuki sorumluluğunu algılayacak durumdadır raporu alınarak hakkında savcılık tarafından TCK'nın 125/1 maddesine göre 3 aydan 2 yıla kadar hapis cezası istenmiştir.

Bu korumalar, her olayda korumabaşı yeğen Ali Erdoğan sayesinde hiçbir göstericiye göz açtırmamakta ve mutlaka sonu dayakla biten olaylar olmaktadır.

Yıllar önce Antalya'da Tayyip'i protesto edip ''anamızı ağlattınız'' diyen çiftçinin başına gelmeyen kalmadı ve o da korumalar tarafından dövüldü.

Erdoğan Mersin'deki çiftçiye "Ananı da al git" derken, Ali Erdoğan yanı başında...

Demokrasiyi sindirememiş Arap-Şark paradigmalı bir insan, Atatürk Türkiye'sinde yönetimin hiçbir kademesinde bulunamaz.

Bu olayları anımsatmama neden, geçen gün ajanslara düşen, Tayyip'in 30-31 Ekim 2012 tarihinde Almanya ziyaretinde, Berlin Büyükelçiliği'nin yeni hizmet binasının açılışında kendisini koruyan polislerin davranışları yüzünden üç kez yaşamsal tehlike geçirdiği konusundaki uyarısı ve protesto eden göstericilere gözaltına alındıktan sonra yapılan kötü muamele konusunda Türkiye Büyükelçiliğine gönderilen ''nota'' dolayısıyladır.

Bakın bir kalkınmış ileri Batı ülkesinin anlayışına ki bu tehlikeleri hangi noktalardan uyarıyor:

Birincisi, Tegel havalimanı inişinde, silahların hazır hale getirilişi sırasında, silahlardan birinin kurşun fırlattığı konusundaki uyarısı.

İkinci uyarı, Allianz Vakfı binasından ayrılışı sırasında, çok sayıda güvenlik memuru elleri aracın üzerinde, Başbakan'ın aracının yanında koşuşturmuş; bu davranış biçimi daha önceden kararlaştırılmamış olduğu için hem kendilerini hem Başbakan'ı hızlı bir şekilde tahliye edememe tehlikesini doğurmuştur.

Üçüncü uyarı, Türk korumaları resmi ''pin'' takmadığı için Alman güvenlik birimlerinin tanıyamaması nedeniyle çıkan tehlikeli kriz.

Ayrıca şunu belirtelim ki yakalanan göstericilere sert muamele edilmesi nedeniyle Türk güvenlik görevlilerine dava açılmış ki, işte bizimkinin kitleleri uyutmak için edebiyatını yaptığı gerçek ''ileri demokrasi'' budur.

Adamlar ne bilsin ki bırakın böyle dava açılmasını, dokunulmazlığı olan bir milletvekiline bile padişahlık veya kraliyet anlayışı gereği Başbakan'ın en basit bir yakını bile istediği şekilde dayak atar veya tartaklar ya da her türlü hakareti yapar.

Tam bir şark kabalığı ve kafalığı.

Böyle bir anlayış yerin dibine batsın. 2004'deki o olayı unutamıyorum ve en derin nefret duygularımla kınıyorum.

İşte bunlar demokratik, kalkınmış ileri bir Avrupa ülkesinin normları.

Ne bilsin Alman yetkilileri, bizimkilerin görmemiş olduklarını ve şark kafası taşıdıklarını.

İleri kalkınmış Avrupa ülkelerinde hukuk kuralları işler ama maalesef bizim millet olarak hoş olmayan bir tutumumuz var ki, bu bizi hukuk dışına iten aşırı bir yağcılığa götürüyor; bu hastalığı taşımayanları tenzih ederek söylüyorum tabi.

O da şu: Hangi görevde olunursa olunsun bir yöneticinin yakını yanımızda olduğu zaman yapacağımız yağcılığı o yakını yöneticiye haber versin diye yapmadığımız aşırılık yok.

İşte Tayyip'in bir kısım korumalarının hukuku ve demokrasiyi çiğneyen despot tutumlarının nedeni budur.

Bu magandaca despot davranışlar korumalar tarafından, "Tayyip'in yeğeni gayrı resmi korumabaşı Ali Erdoğan, kendisini en titiz şekilde koruma adına yaptığımız davranışları ve kendisini protesto edenlere yaptığımız hukuk dışı muameleyi Tayyip'e haber versin de sürekli olarak bu koruma ordusunda kalalım" diye bunlar yapılıyor.

Bu tür muamele ve davranış biçiminde olmayan çok az sayıda ki her korumayı tenzih ediyorum.

Zaten böyle davranılmasını örgütleyen gayrı resmi korumabaşı yeğen Ali Erdoğan'dır ki, ''HALKIN HABERCİSİ'' haber sitesinde Berlin'deki olayla ilgili yayınlanan fotoğrafta arkadan görülüyor kendisi.

Ali Erdoğan'ı da yönlendiren bizzat Tayyip Erdoğan'ın kendisidir.

Neden?

Çünkü adamda bilgi yok, herkese korku salarak hükmetmek istiyor.

Her konuda kaba kuvvete başvurma oranı bilgi gücü ile ters orantılıdır.

Bu korumalar benim Parlamento dönemimde, Tayyip'le birlikte TBMM'ye geldikleri zaman kulislerde milletvekilleri arasında çok saygısız bir şekilde dolaşırlar, orayı babalarının çiftliği gibi kullanırlardı; şimdi nasıl onu bilemem.

Mesela birgün muhalefet kulisinde oturuyordum. O zaman Tayyip'in koruma müdürü olan gözlüklü birisi vardı (adını unuttum, gördüğüm anda tanırım) o da oturduğum yere geldi ve yanında yeğen gayrı resmi korumabaşı Ali Erdoğan'da vardı. Oturdular ve koruma müdürü sırf bana hakaret olsun diye ve yeğen Ali Erdoğan'a yağ yakarcasına bir koruma polisini çağırıp ayaklarının dibine bir kısım evrakları fırlatarak, bağırtılı bir şekilde ''Ulan ben sana demedim mi?'' ifadelerle fırça çekti.

Tabi bu fırçalama işi tam bir artistik numara, bir senaryo idi.

Neden bana karşı bunu yaptı?

Ben AKP'den ayrıldığım ve onlara karşı o dönemde en etkili sert muhalefet yapan 3-5 milletvekilinden biri olduğum için ve yanında bulunan gayrı resmi korumabaşı, Tayyip'in yeğeni Ali Erdoğan'ın yanında çanakçılık yapıp, o da Başbakan'a haber versin diye bu saygısız davranışı yaptı.

Türkiye'de magandalığın sembolü haline gelen Tayyip Erdoğan'ın korumaları aklıma geldikçe rahmetli Kemal Sunal'ın ''Bekçi'' filmini anımsıyorum.

Her filmini olduğu gibi bu filmini de defalarca izlediğim gibi, izlediyseniz sizin de anımsayacağınız şekilde, senaryoya göre, İçişleri Bakanı'nın yeğeni sandığı bekçiye o yörenin emniyet amirinin çektiği yağlar çok komik bir şekilde anlatılıyor.

Hep düşünmüşümdür, Tayyip'in korumaları acaba Kemal Sunal'ın ''Bekçi'' filmindeki gibi emniyet amirinin bekçiye çok iyi görünerek, güya dayısı İçişleri Bakanı'na haber versin ve ona torpil yapsın diye, davranış biçimini mi modelliyorlar?

Bence olayın bam teli burada, yani gayrı resmi korumabaşı yeğen Ali Erdoğan'da.

Ali Erdoğan ne zaman korumaların başından uzaklaştırılırsa, her korumanın davranışı normale döner.

Ama bu mümkün değil.

Çünkü, Tayyip Erdoğan'daki korku ve şüphe duygusu sınırı geçmiş vaziyette.

Yani yeğeninin korumalar yanındaki varlığı ile kendini emniyette hissediyor.

Tayyip Erdoğan bu ülkede iktidar olduğu müddetçe bu nahoş antidemokratik olaylar hep sürüp gider.

Tayyip Erdoğan'ın basit bir yakınının milletvekiline hakaret ettiği bir Türkiye'de kendi bakanına ''Suat, koçum şu çantamı kapta gel bakıyım'' demesi çok mu anormal sizce.

İşte bunlar Türkiye Cumhuriyeti Devleti'ni ''çöl çadırı'' anlayışıyla yönetiyorlar.

Keşke entelektüel boyutu olan ama aynı zamanda yüzde yüz milli düşünen bir başbakanımız olsaydı.

Mutlaka bir gün bunun da olacağına inanıyorum.

İbrahim ÖZDOĞAN - 06 Ocak 2013
http://www.bakiselamlar.com/knb/

Son Yazılar